Öne Çıkanlar erzurum Şehit kışlık bakım orhan bozkurt bıçaklı saldırgan

Erzurum Şeker'de sıcak gelişme!..
Erzurum Şeker Fabrikası’nın özelleştirme sürecine yerel müteşebbisler de dahil oldu. Erzurumlu İşadamları Ahmet Furkan Büçge ve Kadir Çobanoğlu’nun başını çektiği Yakutiye Gıda isimli girişim, Erzurum Şeker Fabrikası için Özelleştirme İdaresi’nin kapısını çaldı. Erzurum’da geniş hacimli bir konsorsiyum olarak Ilıca’daki Şeker Fabrikası’nı satın almak istediklerini belirten Büçge ve Çobanoğlu, Özelleştirme İdaresi’nden şartnameyi bugün teslim aldı. Girişimciler, fabrikayla ilgili olarak başlattıkları sürecin ardından pazarlık için davet edilecekleri günü beklemeye başladı. Özelleştirme İdaresi'nin önümüzdeki günlerde söz konusu talebi değerlendirerek, fabrikaya talip olan girişimcileri pazarlık için çağıracağı öğrenildi. 
Öte yandan Yakutiye Gıda’dan konuyla ilgili olarak şu açıklama yapıldı:
“Dünyada stratejik öneme sahip olan şeker pancarı üretimi, Türkiye’de tarıma dayalı sanayi üretiminde önemli bir rol oynamaktadır. Şeker sanayisi ise yarattığı katma değerle kalkınmanın öncüsü olma varlığını sürdürmeye devam etmektedir.
Özellikle 1980’li yıllardan sonra uygulanan piyasa ekonomisinden doğrudan etkilenen Türkiye tarım politikaları ve dolayısıyla tarım ürünleri, küreselleşme politikaları çerçevesinde dünyaya entegre olabilmek için de köklü değişikliklere uğramıştır. Bu değişikliklerden en çok etkilenen tarımsal ürünlerin başında şekerpancarı gelmektedir.
Şeker istikrarın sağlanması ve korunması, sektörün iç piyasada rekabet kurallarına göre yönlendirilmesi amacıyla ülkemizdeki şeker fabrikaları için hükümetimiz tarafından alınan karar ile özelleştirilmesi gündeme gelmiştir.
1954’te temelleri atılarak günümüze kadar varlığını devam ettiren Erzurum Şeker Fabrikası, hem ilimiz için hem de Doğu Anadolu Bölgesi için büyük bir sosyo-ekonomik önem arz etmektedir. Bundan dolayı Yakutiye Gıda olarak; Üretmenin ve Çiftçinin, Tarımın, Erzurum’un ve bölgemizin bizler için arz ettiği önemin farkında olarak bu süreçte Erzurum Şeker Fabrikasına talip olduğumuzu beyan etmiş bulunuyoruz. Bu süreçte ülke ekonomisi için bir ‘değer’ oluşturmak, üreten Çiftçi kardeşlerimizle bu işi ‘birlikte yapmak ve yönlendirmek’ gayesi ile hareket edeceğiz.
Serhad şehir Erzurum’un güzide bir yatırımı olan, bölge ekonomisi ve ülkemiz ekonomisi bakımından büyük bir istihdam kaynağı olan Erzurum Şeker Fabrikası için taşın altına elimizi ve yüreğimizi koymuş bulunmaktayız.
Tarım ve hayvancılık alanında geçmişi itibari ile makro ekonomik açıdan büyük bir önem teşkil eden ilimizin, tarihsel müktesebatına yakışır bir şekilde konumunu alması için Erzurum Şeker Fabrikasının büyük bir itici güç olacağı hiç şüphe götürmez bir gerçekliktir.
Yakutiye Gıda olarak bu anlamlı ve ağır sorumluğun farkında olarak; ilimizi küresel ekonomik vizyonla buluşturan, etkin stratejik yönetim perspektifi ile değer oluşturan, mutlu ve münevver bir geleceği inşa etmeye çalışan, sistemli ve kurumsal bir anlayış ile hareket ederek ülkemiz ekonomisine müspet katkılar sağlamak peşindeyiz.
Kamuoyuna saygı ile duyurulur..

 
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Avatar
M.T 10 ay önce

İlimizin itibarlı müteşebbislerinin bu işte öncülük yaparak memeleketimiz bünyesinde istihdamı koruyarak ve karlı bir yatırıma dönüştüreceği konusunda şüphemiz olmadan kendinlerine destek olmak için elimizden geleni yapmalıyız.Kimsenin cesaret edemediği yatırım için öncülük yapmaları nedeniyle de iş adamlarımızın hakkını teslim etmeliyiz,kendilerini tebrik eder bu yolda başarılı olmalarını dilerim.

Avatar
Vedat 10 ay önce

Yürekten tebrik ediyorum, büyük cesaret helal olsun

Avatar
yasin 10 ay önce

Helal olsun.

banner5

banner1