Nokta25
Nokta25
06 Ekim 2020 Salı 09:55
Erzurum'da eğitim USTA'lara emanet

Usta Kalemler Özel Öğretim Kursu, yılların deneyimine sahip “usta” eğitimcilerle başarıyı hedefleyen öğrencileri bir araya getirdi. Kapılarını özel eğitim ve öğretime 2017’de açan Usta Kalemler, kısa sürede birbirinden farklı başarı hikayelerine imza atarken, bütün imkanlarını da öğrencileri için seferber etti. Öğrencilerle birebir bağın kurulduğu Usta Kalemler’de; YKS hazırlık sürecinde üstün nitelikler kazandırılırken, her biri alanında uzman eğitimci kadrosuyla da analitik düşünebilen, yenilikçi, özgüven sahibi, başarı odaklı olmanın yanı sıra milli manevi değerlerine de bağlı nesiller yetiştiriliyor.

Usta Kalemler Özel Öğretim Kursunun Kurucu Müdürü Veysel Bilgen’le bu başarı hikâyesi hakkında konuştuk.

EĞİTİMDE SEFERBERLİK ANLAYIŞI

Bilgen; 2017’de kurdukları Usta Kalemler Özel Öğretim Kursunun, bir eğitim seferberliği anlayışı içerisinde çalışmayı temel hedef edindiğini belirterek, bu doğrultuda doğru zamanda, doğru yerde, mesleğini seven, donanımlı ve fedakâr öğretmenlerle öğrencilerin buluşturulduğunun altını çizdi. Müfredatla uyumlu kaynaklarla öğrencilerin hayatına yön vererek onları başarıya taşıdıklarını kaydeden Bilgen, “Usta Kalemler ailesi olarak hedefimiz, öğrencilerimizi istedikleri üniversiteye ve bölümlere yerleştirmenin yanı sıra, gelecekte söz sahibi olacakları donanımlı, üretken bireyler yetiştirmektir.” dedi. 

ÖĞRENCİLERİMİZ HEDEFLERİNE ÇOK YAKIN

Usta Kalemlerin; bilgi ve donanımın yanında öğrenciye el uzatan, bilgiyi sevgi ve güler yüzle aktarırken öğrencisine rol model olan bir eğitimci kadrosuna sahip olduğunu anlatan Veysel Bilgen, “Tüm bunların yanında eğitimci kadromuzun veli ile devamlı iletişim kurarak yıl içindeki sınava hazırlık aktivitelerinin zamanında, eksiksiz ve düzenli uygulayıcısı olması öğrencilerde kendilerini hedeflerine ulaştıracak yerde oldukları hissiyatını oluşturdu. Bize ilham veren ve doğru yolda olduğumuzu kulağımıza fısıldayan da  işte bu hissiyat oldu. Bu da bizim için en büyük başarıydı.” ifadelerini kullandı.

SINIF MEVCUTLARI 10-16 KİŞİLİK…

Usta Kalemler Özel Öğretim Kursunun eğitim-öğretim anlayışına ilişkin bilgiler de aktaran Bilgen, “Kursumuz 10-16 kişilik sınıflardan oluşup, her öğrenciye gerekli zamanın ayrıldığı ve ancak ihtiyacına göre eğitimin verildiği kişiye özel eğitim veren bir kurumdur. Kalabalık sınıflarda her bir öğrencinin öğrenme zamanı uzayacağından, gerekli bilginin öğrenilme sürecindeki verimi de düşecektir. İşte bu yüzden kursumuzdaki her öğrenciye yeterli özen ve ilgiyi göstermek, temel önceliğimizdir” diye konuştu. 

HEM ÖĞRETİYORUZ HEM EĞİTİYORUZ

Temel Yeterlilik Testi (TYT) ve Alan Yeterlilik Testi (AYT) sınavlarına girecek öğrencilerin hazırlık aşamasında Usta Kalemler olarak rehber öğretmenler aracılığıyla birebir ilgilenildiğini vurgulayan Bilgen, “Biz sadece öğretmiyoruz, aynı zamanda öğretirken de eğitiyoruz. Çocuklarımızın hayatın içinde kalmalarını sağlıyoruz. Sadece bilgi küpü değil, öğrenirken kendine güven duyan ve yine kendini sürekli yetiştirmeye çabalayan, hedefleri olan, vatan ve millet menfaatlerini gözeten ve her zaman bunun bilinciyle hareket eden gençler için bütün imkanlarımızı seferber etmiş durumdayız.” şeklinde konuştu.

USTALARIN ZİRVEDEKİ YERİ HİÇ DEĞİŞMEDİ

3 yıl içerisinde yüzlerce genci üniversiteli yaptıklarını belirten Bilgen, “Usta Kalemler, Erzurum’da işinin hakkını fazlasıyla veren usta kadrosu ile zirvedeki yerini koruyor. Bundan sonra da aynı azim, kararlılık ve samimiyetle ülkemiz için kazandırmaya devam edeceğiz” dedi.

Geride kalan üç yıl içerisinde sınavların adları değişse de kendilerinin Erzurum’un eğitim zirvesindeki yerinin hiç değişmediğini ifade eden Bilgen, “Üniversite sınavlarına hazırlık sürecini Usta Kalemler’de geçiren çok sayıda öğrencimiz; Türkiye’nin önde gelen üniversitelerinin tıp, hukuk,dişçilik , öğretmenlik, mimarlık ve mühendislik gibi bölümlerine yerleşme fırsatı buldu.”

ÜNİVERSİTEYE HAZIRLIKTA MAKSİMUM PERFORMANS

Öğrencilerin kaliteli yayınlarla desteklendiğini söyleyen Bilgen, süreçte tüm öğrencilere birebir ödev verilerek ders takibi yapıldığının altını çizdi. Rehberlik servisi ile öğrencilerin sürekli iletişim halinde olduklarını kaydeden Bilgen, ayrıca her hafta yapılan deneme sınavlarıyla öğrencilerin konsantrasyon, moral ve motivasyonlarının en üst düzeyde tutulduğuna dikkat çekerek “Kursumuzda öğrencilerimizin üniversite sınavlarına hazırlık yaparken maksimum performansta çalışmaları sağlanıyor. Söz konusu denemeler sayesinde öğrencilerin durumunun sürekli kontrol altında tutulabildiğini anlatan Bilgen, “Öğrencilerimizi sınavlara daha iyi hazırlamak ve sınav şartlarına uyum sağlamak için  düzenli sınavlar yaptığımız gibi, öğrencilere ve velilerimize başarı düzeyleri hakkında sürekli bilgi veriyoruz. Sınavlardaki eksikliklerini gidermek üzere yakın takiple öğrencilerimizin ilgi ve seviyelerini yükseltmelerini sağlıyoruz” şeklinde konuştu.

REKLAMIN EN İYİSİ BAŞARIYLA YAPILIYOR 

Erzincankapı Aspava Lokantası üstünde faaliyet gösteren Usta Kalemler Özel Öğretim Kursunun başka bir şubesinin bulunmadığını vurgulayan Bilgen, en büyük referanslarının öğrenci ve velilerin memnuniyeti olduğunu kaydetti. Bilgen, “Usta Kalemler’e ilk kez gelen bir veli ve öğrenci, kesinlikle üniversitelerde diledikleri bölümleri kazanan başka öğrencilerimizin ya da velilerimizin tavsiyesi ile geliyor. Bu da ustaca verdiğimiz eğitimin ispatı oluyor. Samimiyetin,fedakârlığın, emeğin, bilginin doğru el ve kanalla aktarıldığı bir yerde bir başarı hikâyesi yazmak kolaylaşıyor. Bu bağlamda kayıtlarımızın devam ettiğini özellikle hatırlatmak istiyoruz. Bize bu yıl da gösterilen teveccüh için tüm öğrenci ve velilerimize teşekkür ediyoruz” diye konuştu.

“BİZ HALKIN KURSUYUZ, HALKIMIZLA İÇ İÇEYİZ”

Usta Kalemler Özel Öğretim Kursu’nda yazılan başarı hikayelerini dinlemek isteyen tüm velileri kahve içmeye beklediklerinin altını çizen Kurucu Müdür Veysel Bilgen, “Bizi ayrıcalıklı kılan en büyük özelliğimiz; verdiğimiz eğitim-öğretim hizmetlerinde ticari kaygı taşımıyor oluşumuzdur. Bizim en büyük amacımız, üniversite adayı gençlerimizi nitelikli eğitim hizmetlerinden faydalandırmak ve bunu da halkımızla iç içe ve el ele yapabilmektir. Çünkü biz halkın kursuyuz ve halkımız için varız” dedi.

PANDEMİ DÖNEMİNDE BİLE KUSURSUZ EĞİTİM

Öte yandan dünyayı etkisi altına alan Koronavirüs salgınıyla mücadeleye de dikkatleri çeken  Bilgen, “19 Mart’ta başlayan pandemi döneminde uzaktan eğitimle öğrencilerimizin yanında olduk. Bu defa onlar gelmedi, biz onların evlerini kursa çevirdik. Türkiye genelinde online eğitimin altyapısı kuran yetkin bir firmayla anlaşıp tüm öğretmen kadromuzla sistemli bir şekilde öğrencilerimizin evlerine konuk olarak müfredatımızı aksatmadan devam ettirdik. Uzaktan eğitimi haftada altı gün 11.00-16.00 arasında yaptık. Ramazan ayında öğrencilerimizin talepleri doğrultusunda ders saatlerimizi 13.00- 17.00 arasında yeniden düzenledik. 17.00- 23.00 saatleri arasında soru çözüm gurupları oluşturduk. Yani işi sıkı tuttuk. Tüm öğretmen kadromuzla öğrencilerimiz için adeta seferber olduk,çocuklarımızın geleceği için üst düzeyde çaba sarf ederek TYT ve AYT‘ye çok iyi bir biçimde hazırlanmalarını sağladık” şeklinde konuştu.

ÖĞRENCİLERİMİZİN SAĞLIĞINDAN DA SORUMLUYUZ

Salgına karşı verilen mücadelenin kararlılıkla sürdürüldüğünü ifade eden Bilgen, “Kurs merkezimiz salgınla mücadele kapsamında düzenli olarak dezenfekte edilmektedir. Öğrenci, veli, öğretmen ve tüm çalışanlarımızın sağlığı bizim için her şeyden değerlidir. Salgınla mücadelede en üst tedbirler alınmakla birlikte maske, sosyal mesafe ve hijyen kurallarından en küçük bir taviz bile verilmemektedir. Bu bağlamda kurs merkezine giriş yapan öğrencilerimizin ateşleri sürekli ölçülmekte ve dezenfeksiyon uygulanmaktadır. Bununla birlikte salgınla mücadeleye ilişkin olarak öğrencilerimizin farkındalıkları da sürekli geliştirilmektedir. Yani biz kendimizi öğrencilerimizin sadece geleceğinden değil, aynı zamanda sağlıklarından da sorumlu tutuyoruz. Çünkü insan hayatının değerine inanıyoruz, başarının da bu değerden geçtiğine inanıyoruz” ifadelerini kullandı.

Anahtar Kelimeler:
ErzurumUsta Kalemler
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Avatar
Vildan kasapoglu 2021-02-23 22:04:27

Adamlar gerçekten egitimci