Nokta25
Nokta25
23 Ocak 2020 Perşembe 16:00
Erzurum böyle hile-hurda görmedi!

İspir Belediye Başkanı Ahmet Coşkun, “Şahsımızı ve kurumumuzu itibarsızlaştırmak suretiyle bizi etkisiz hale getirmek isteyenler var. Öyle ki, bu girişimler her türlü iftira, yalan beyan ve belden aşağı saldırılarla artık ayyuka çıkmıştır” dedi. 

İspir Belediye Başkanı Ahmet Coşkun, ilçede gündem konusu olan “hurda satışı” ile ilgili olarak geniş kapsamlı bir açıklama yaptı. Başkan Coşkun, “Bizim devri sabık yaratmak gibi bir niyetimiz de olmadı, bizden önceki yönetimi suçlamak gibi bir tavrımız da olmadı. Ancak belediyede envanter kaydı bile bulunmayan hurdaların sanki de bizim tarafımızdan satılmış gibi gösterilmek istenmesi karşısında hayretler içerisindeyiz. Bunu ne akıl kabul eder, ne mantık kabul eder, ne de vicdan kabul eder. Biz işte bu yüzden adalete güveniyoruz” ifadesini kullandı. 

“BUNUN ADI SİYASİ LİNÇTİR, KOMPLODUR”

İspir Belediyesi’nin geçmişten gelen bir hurda envanterinin dahi bulunmadığının atını çizen Başkan Coşkun, hurdanın, aynı zamanda terim olarak geri kazanılabilir veya geri dönüştürülebilir malzemeler anlamı taşıdığını hatırlatarak, bu kavramın genellikle atıkla karıştırıldığını ifade etti. Coşkun, “Biz şunu yapmışız: panayır alanında işe yarar bütün malzemeyi tasnif ederek daha uygun bir yere istiflemişiz. Çok cüzi hurda niteliğinde olan malzemeyi ise, hem atık mahiyetinde olan enkazın temizlenip kaldırılması, hem de traktörlerin restorasyonu karşılığında teklif alarak vermişiz.

Hurda ile ilgili olarak akıbeti ve yeri belli olan traktör römorkları sürekli fotoğraflarda kullanılmasına rağmen, her nedense Volvo marka araç ve Renault marka araçla ilgili hiçbir görüntü ortaya koyulamamaktadır. Zira bahse konu araçların kimlere kimler tarafından satıldığı banka dekontlarıyla sabittir ve bu satışla da bizim ve bizim dönemimizin hiçbir ilgisi yoktur. Üzüldüğümüz şey, bizimle hiçbir ilgisi bulunmayan bir satışın ‘biz yapmışız’ gibi gösterilmeye çalışılması ve bu doğrultuda bir iftira kampanyası başlatılmış olmasıdır. Bunun adı da doğal olarak linçtir, komplodur” diye konuştu.

MESELE HURDA MESELESİ DEĞİLDİR!

Olayın yargıya intikal ettiğini vurgulayan Ahmet Coşkun, “Bizim için haksız ve hukuka aykırı ve mesnetsiz de olsa İspir Cumhuriyet Savcılığı’nda devam eden ön incelemeler ile ilgili hukuki süreçler devam ettiği için şimdiye kadar bütün bu iftira ve ithamlar ile hukuki süreçlerin etki altında kalmaması ve soruşturmaların gizliliği ilkesi gereği beklemeyi tercih ettik. Ancak iftira ve ithamlar artık dozunu artırıp farklı amaçlar için kullanılmaya başladığı için açıklama yapma gereği hissettik. Yani aslında mesele kesinlikle hurda satışı meselesi değildir. Mesele; göreve geldiğimiz günden bu yana ekibimizle birlikte İspir için çalışıyor olmamızdan duyulan rahatsızlık meselesidir. Çünkü Ahmet Coşkun, viraneyi andıran ve hiçbir ekonomik değeri bulunmayan atık ve hurdalarla dolu bir alanı 45 günde temizlemiş, imar etmiş ve burada gösterişli bir panayır organize ederek, İspir’i vitrine çıkarmayı başarmıştır. Panayırı gölgede bırakmak isteyenler ise, bilinçli ve kasıtlı olarak, üstelik çeşitli iftiralara başvurmak suretiyle bizi karalamaya kalkışmışlardır. Ama hakikat gün gibi ortadadır; asıl amaçları bizim çalışmamızı engellemek olan kimi çevreler, İspir’e hizmet için bizimle birlikte seferberlik ilan etmek yerine, CHP’nin milletvekilleriyle ittifak etmeyi tercih etmişlerdir. Allah’a hamdolsun, bizim veremeyecek hesabımız yoktur, olmamıştır. Ama bu tarz karalama kampanyalarıyla şahsımızı ve belediyemizi töhmet altında bırakmaya çalışanlar, kanunlar karşısında olduğu gibi, maişeri vicdanda da er ya da geç hesap verecekler” şeklinde konuştu.

Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

banner5

banner1