Nokta25
Nokta25
23 Kasım 2020 Pazartesi 23:15
Palandöken Refah'ta "2. Yıl" coşkusu...

Türkiye’nin siyasi yelpazesine yepyeni bir renk katan Yeniden Refah Partisi, kuruluşunun 2’nci yıldönümünü kutluyor. Merhum Başbakanlardan Prof. Dr. Necmettin Erbakan’ın oğlu Dr. Fatih Erbakan tarafından kurulan Yeniden Refah Partisi, 81 ve 820 ilçede teşkilatlanma çalışmalarını tamamlarken, kuruluş yıldönümü Türkiye genelinde yapılan basın açıklamasıyla kutlandı.

Yeniden Refah Partisi Palandöken İlçe Başkanlığı yönetimi de, tıpkı bütün teşkilatlarda olduğu gibi 2’nci kuruluş yıldönümü coşkusunu bir araya gelerek yaşadı. Yusuf Kızıltaş başkanlığında toplanan Yeniden Refah Partisi İlçe Başkanlığı yönetimi, “Milletin huzuru, refahı, saadet ve selameti için geliyoruz” diyerek, iktidar mesajı verdi.

PALANDÖKEN İLÇE YÖNETİMİNDEN KUTLAMA

İlçe Sekreteri ve Siyasi İşler Başkanı Ayhan Şanlı, Teşkilat Başkanı Arif Bayram Geyik, Dış İşler ve Araştırma Geliştirme Başkanı Bülent Uncuoğlu, Sosyal İşler ve Yerel Yönetimler Başkanı Adem Kızıltaş, Seçim İşleri ve Medya Başkanı Mete Ağgül, Halkla İlişkiler Başkanı Hakan Aydın, Ekonomi ve Mali İşler Başkanı Ahmet Tenkiz, Yeniden Refah Partisi’nin 2’nci kuruluş yıldönümünü ortak basın açıklamasıyla kutladı. İlçe Başkanı Yusuf Kızıltaş, “2 yıl önce, 23 Kasım 2018 Cuma günü Genel Başkanımız Dr. Fatih Erbakan’ın liderliğinde ve 99 Kurucu Üyemizin imzalarıyla Yeniden Refah Partimizi kurduk” diyerek, kuruluş tarihinin hakiki manada da tarihe geçeceğini ifade etti.

MERHUM ERBAKAN’IN BAŞLATTIĞI YÜRÜYÜŞ…

Yeniden Refah Partisi Palandöken İlçe Başkanı Yusuf Kızıltaş, partinin 2’nci kuruluş yıldönümü mesajını paylaşırken, şu ifadelere yer verildi:

“Yeniden Refah Partimiz’i kurarken binlerce yol arkadaşımızla birlikte yaşadığımız heyecan, merhum Liderimiz Prof. Dr. Necmettin Erbakan Hocamız’ın 1969’da başlattığı yürüyüşün ilk adımlarının heyecanı ile aynı heyecandı. Partimizi kurduğumuz o gün, mazlumların kurtuluş ümidinin yeniden yeşerdiğinin müjdesi olan tarihi bir gündü. Partimizi kurarken, yola çıkarken zorlukları biliyorduk. Nasıl engellerle karşılaşacağımızı, hangi sıkıntılarla karşı karşıya kalacağımızı, bu yolun uzun ve meşakkatli bir yol olduğunu, bu yolda yürümenin zor ve zahmetli olduğunu biliyorduk.

Bütün bu zorluklara rağmen, ülkemiz ve milletimiz büyük sıkıntılarla karşı karşıya iken, beka sorunu yüksek sesle dile getiriliyorken, ekonomik sorunlar milletimizin adeta belini büküyorken elbette seyirci kalamazdık”

PAYLAŞIMDA VE YÖNETİMDE ADALET…

İlçe Başkanı Yusuf Kızıltaş, “İslam coğrafyası işgal altındayken, Müslümanlar eziliyor ve katlediliyorken, Akdeniz’in ve Ege’nin serin sularında küçücük yavrularımız can veriyorken elbette duramazdık” dedi. Kızıltaş, kutlama mesajını şöyle paylaştı: “Bütün bu zorluklara karşın sabrın, mücadelenin, kararlı olmanın, azmetmenin, cihat şuuruyla çalışmanın, Milletimiz’i, bütün mazlum Müslümanları ve bütün ezilmişleri maddi ve manevi sıkıntılarından kurtarma heyecanının, imanın ve inancın karşısında beşeri hiçbir gücün duramayacağını da biliyorduk ve bu şuurla yola çıktık. Milletimiz için “Paylaşımda Adalet” ve “Yönetimde Adalet”i tesis edeceğimize dair Milli Görüş sözü vererek yola revan olduk. Milli Görüş Hareketi’nin yarı yolda kalmayacağını, Milli Görüş çınarının yeni sürgünler vereceğini aziz milletimizin kıymetli evlatlarına bir kez daha gösterdik. “1. Kırk Yıl”da Milletimiz’e efsane hizmetler yapmış Milli Görüş Hareketi’nin, “2. Kırk Yıl”da da bu hizmetleri sürdüreceğinin bir kez daha müjdesini verdik. Bir kurtuluş ümidi bekleyen mazlum İslam coğrafyasına, üzülmeyin, ye’se düşmeyin, yola çıktık geliyoruz dedik. “Milletimiz için Biz Varız”, “Tüm Ezilenler için Biz Varız” dedik.”

81 İLDE 820 İLÇEDE TEŞKİLATLANDIK

Yeniden Refah Partisi’nin bugün Türkiye’de yüz binlerce teşkilat mensubuyla var olan, çalışan, ülkenin ve milletin geleceği için projeler, çözümler üreten büyük bir teşkilat haline geldiğini görmenin mutluluğunu ve gururunu yaşadıklarını ifade eden Kızıltaş, “İki yıl önce kurduğumuz partimizde ilçe kongrelerimizi, il kongrelerimizi büyük katılımlarla, heyecanlı, coşkulu, ülkemize ve Milletimiz’e hizmet etme şuuruyla bir araya gelen topluluklarla gerçekleştirdik. Bugün geldiğimiz noktada 81 ilde, 820 ilçede teşkilatlarımızı kurduk. BugünHakkari’mizden Edirne’mize, Sinop’umuzdan Antalya’mıza ülkemizin her köşesinibağımsızlığın ve maneviyatın“Hilali”, bereketin “Başağı” ile kuşanmış tabelalarımız ve bayraklarımız sarmış durumdadır. İl ve ilçe kongrelerinin tamamlanması sonrasında 1. Olağan Büyük Kongremiz’i çoğunluğu gençlerden oluşan 40 binden fazla kişinin katılımı ile, siyasi tarihimizin en büyük kongresi olarak gerçekleştirdik” diye konuştu.

KADROLARIMIZ İNANCIN VE AZMİN İŞARETİ

Genel Başkan Dr. Fatih Erbakan’ın “İnsan Seli, Heyecan Seli, Coşku Seli” diye tarif ettiği Büyük Kongreye katılanların büyük çoğunluğunu gençlerin oluşturmasının, “Burada Gelecek Var” sloganının ne kadar isabetli olduğunun ispatı olduğunu kaydeden Yusuf Kızıltaş, “Bugün Türkiye’nin her köşesinde sokağa çıktığınızda, parti stantlarımızda, esnaf ziyaretlerinde, salon toplantılarında ülkesine ve milletine hizmet etme sevdasıyla çalışan teşkilat mensuplarımızı görürsünüz. Bu kadar kısa süre içerisinde, bu kadar muazzam bir teşkilat yapısının oluşturulması, Yeniden Refah Partisi bayrağının ülkemizin tamamında dalgalanıyor olması, sözümüzün, sesimizin bütün Milletimiz’e ulaşması ve İslam coğrafyasındaki mazlum Müslümanlarınumudu olması, Yeniden Refah Partisi kadrolarının inancının ve azminin en büyük ispatıdır.

İki yıldır büyük bir heyecanla sürdürdüğümüz bu çalışmalarda, Türkiye’mizin ihtiyacı olan samimiyete, nezakete, yalnızca vatan ve millet için çalışma anlayışına, en kıymetli manevi mirasa, tertemiz bir geçmişesahip olan Yeniden Refah Partimizin, Milletimizden gördüğü büyük teveccühe şahitlik ediyor olmanın bahtiyarlığını yaşıyoruz” ifadelerini kullandı.

YAŞANABİLİR BİR TÜRKİYE İÇİN…

2’nci kuruluş yıldönümü mesajında Başkan Kızıltaş, şunları kaydetti: Partimizin kurulduğu günden bu yana tüm Anadolu’yu karış, karış geziyor, milletimizle buluşuyoruz. Kapısına kadar gittiğimiz insanlarımız yakamızda bulunan rozetimizi görünce hasretle bize sarılıyor. Yeniden Refah Partisi ve Dr. Fatih Erbakan ismini duyunca bizleri sevgi ve muhabbet ile kucaklıyor, efsane Milli Görüş hizmetlerine duydukları özlemi ifade ediyorlar. Bu azim ve inançla Yaşanabilir Bir Türkiye, Yeniden Büyük Türkiye, Hak ve Adaletin hakim olacağı Yeni Bir Dünya hedefine ulaşmak için var gücümüzle çalışıyoruz. Partimizi kurduğumuz günden bugüne kadar Genel Başkanımız Dr. Fatih Erbakan’ın liderliğinde, ülkemizin karşı karşıya olduğu bütün sorunlarla ilgili görüş ve düşüncelerimizi sadece eleştiri boyutunda değil, çözüm önerilerimizi ve somut projelerimizi de aktararak ifade ettik.

EKONOMİK KRİZ… İSTANBUL SÖZLEŞMESİ…

Ekonomik krizden, İstanbul Sözleşmesi’nin yol açtığı sosyal sorunlara, işsizlikten, eğitimde yaşanan sıkıntılara, Kıbrıs’tan, Akdeniz’de karşı karşıya olduğumuz tehlikelere kadar birçok konuda, doğruya gönül rahatlığıyla doğru, yanlışa da kararlılıkla yanlış diyerek düşüncelerimizi aziz Milletimiz’le paylaştık. Sadece eleştiren değil, Milli Görüş zihniyetiyle çözümü açıkçaortaya koyanbir siyaset anlayışıyla hareket ettik. Başta “Milli Kaynak Paketleri-1” kitabımız olmak üzere hazırladığımız tüm projeleri titiz çalışmalarla hazırladık ve tüm Milletimiz’le paylaştık.

HEDEF BÜYÜK TÜRKİYE’Yİ İNŞA ETMEK…

Tüm bu projeleri geliştirirken hedefimizYeniden Büyük Türkiye’yi inşa etmektir. Milli ve manevi değerlere bağlı, eğitimli ve donanımlı gençliğimizle, anne ve baba olmanın değerini bilen, yeni nesilleri yetiştirecek en sağlam yapının aile olduğunun bilincinde olan Milletimiz’le, refahın ve kalkınmanın üretmekle mümkün olduğunu bilen sanayicimizle, çiftçimizle Yeniden Büyük Türkiye hedefine ulaşacağız, ekonomik ve teknolojik bakımdan güçlü Türkiye’yi hayata geçireceğiz. Merhum Liderimiz Prof. Dr. Necmettin Erbakan Hocamız’ın 1997 senesinde Türkiye Cumhuriyeti’nin 54. Hükümetinin Başbakanı olarak kurduğu “D-8Organizasyonu”na bugüne kadar gereken önemi vermeyen ve Avrupa Birliği’ne üye olma hayali peşinde koşan dış politika anlayışını terk edeceğimizi, önce D-8’i canlandıracağımızı, sonrasında nihai hedefimizin 57 Müslüman ülkenin bir araya getirilerek oluşturulacak olan “D-60Organizasyonu”nu, yani İslam Birliği’ni kurmak olduğunu her platformda dile getirdik ve bu hedefe Yeniden Refah Partisi iktidarında ve Genel Başkanımız Dr. Fatih Erbakan’ın Cumhurbaşkanlığı’nda ulaşılacağını ifade ettik.

SEVİNÇLERİMİZ DE VAR, HÜZÜNLERİMİZ DE…

Bugün Ayasofya’nın zincirlerinin kırılmasının mutluğu içerisindeyken, Mescid-i Aksa’nın esaretinin hüznünü yaşamaya devam ediyoruz. Karabağ’ın Ermenistan işgalinden kurtarılmasını sevinçle karşılarken, Doğu Türkistan, Suriye, Yemen ve Filistin’deki kardeşlerimiz için göz yaşı dökmeye devam ediyoruz. Sadece mazlum Müslümanların değil, Afrika’dan Asya’ya, Avrupa’dan Amerika’ya tüm ezilmişlerin acı feryatlarını duymaya devam ediyoruz. Aylan bebeğin acısı dinmeden, Akdeniz’de alabora olmuş tekneye tutunmuş Afrikalı annenin “bebeğim nerede” çığlıklarıyla sarsılıyoruz.

Tüm bu acı gerçeklerin reçetesi olan “D-60” öncülüğünde oluşturulacak “Yeni Bir Dünya” hedefi için çalışıyoruz. Yeniden Refah Partimiz; Yeniden Büyük Türkiye’nin mimarı olacak kadroları,İslam Birliği’ni kuracak iradeyi ve Yeni Bir Dünya’yı inşa edecek lideri ve vizyonu bünyesinde barındırmaktadır. Bu inanç, bu gayret, Milletimiz’in teveccühü ve en önemlisi Rabbimiz’in yardımı ile bu hedeflere ulaşmak elbette mümkün olacaktır. Yeniden Refah Partimiz’in 2. Kuruluş Yıldönümü’nde, bugüne kadar büyük fedakarlıklarla çalışan tüm teşkilat mensuplarımıza, tüm üyelerimize, partimize gösterdikleri büyük teveccüh dolayısıyla Aziz Milletimiz’e, sonsuz teşekkürler ediyoruz. Yeniden Refah Partimiz’in öncülüğünde‘Yeniden Büyük Türkiye’ hedefine ulaşılmış olan, adalet, refah, huzur ve barışın hakim olduğu, yedi milyar insanın kul haklarının teminat altına alındığı ‘Yeni Bir Dünya’nın kurulmuş olduğu nice kuruluş yıldönümlerinde buluşabilmek duasıyla Allah’a emanet olunuz”

Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.